Przy wyborze urządzenia konieczne jest zwrócenie uwagi na współczynnik COP, czyli stosunek wytworzonego przez pompę ciepła do zużytej energii. Im wyższy współczynnik, tym pompa działa wydajniej, a dzięki temu jest bardziej energooszczędna, co z kolei skutkuje niskimi rachunkami za prąd.
Obsługa pompy ciepła jest bardzo prosta, właściwie nie wymaga większego zaangażowania ze strony użytkowników. W przypadku ogrzewania domu piecem opałowym wymagane jest monitorowanie ilości posiadanego opału oraz codziennej obsługi czy sezonowego czyszczenia. Pompa nie wymaga również zmiany grzejników. W użytkowaniu jest bezobsługowa, trzeba jedynie pamiętać o regularnym serwisie urządzenia.
Pompa ciepła jest w 100% ekologiczna, podczas działania urządzenie nie wytwarza ono spalin. Do działania pompy potrzebna jest energia elektryczna, tutaj dobrym rozwiązaniem może okazać się połączenie pompy ciepła wraz z fotowoltaiką co sprawi, że ogrzewanie domu oraz wody będzie całkowicie bezemisyjne.
Jak każde urządzenia pompa ciepły ma swoje plusy i minusy. Jednym z nich jest głośność pracującego urządzenia. Nie dla każdego będzie to komfortowa sytuacje dlatego warto wcześniej zapoznać się z pracującym urządzeniem oraz zastanowić się gdzie można je ulokować, aby sprawiało jak najmniej kłopotu. Innym minusem może być również koszt inwestycji, jednorazowo może wydawać się dosyć duży. Montaż pompy przebiega bardzo sprawnie, w odróżnieniu od pieca opałowego nie potrzebujemy wyznaczać specjalnego pomieszczenia w domu na kotłownie. Natomiast na pewno jest to inwestycja na lata, która z czasem się zwróci.
Zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła i siebie w domu? Skontaktuj się z naszym konsultantem, który pomoże Ci wybrać optymalne rozwiązanie.