Montaż instalacji fotowoltaicznej w biznesie: fakty i mity.

Montaż instalacji fotowoltaicznej w biznesie: fakty i mity.

 

 

                                                 Fakty

 

  1. System fotowoltaiczny redukuje koszt opłaty mocowej.

 

Montaż instalacji fotowoltaicznej w biznesie bezpośrednio wpływa na obniżenie kosztów energii elektrycznej poprzez redukcję poboru energii z sieci i co za tym idzie obniżenie bądź całkowite wyeliminowanie kosztu jakim jest opłata mocowa.

 

 

  1. Wpływ na ekologię

Montaż instalacji fotowoltaicznej jest przyjazny dla środowiska ponieważ redukuje emisję dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych. Dla firm które dbają o swoją odpowiedzialność społeczną i chcą zyskać pozytywny wizerunek to istotny argument.

 

  1. Długa żywotność

 

Moduły fotowoltaiczne posiadają gwarancję często przewyższające okres 25 lat.

Dobrze skonfigurowany i przede wszystkim odpowiednio zamontowany system PV potrafi się odwdzięczyć bezawaryjną pracą nawet przez dekady. Standardem w branży jest kilkukrotny zwrot wartości zainwestowanych środków w okresie samej gwarancji.

 

  1. Problem z przyłączeniem systemu PV do sieci energetycznej.

W szczególności gdy mówimy o systemach PV o mocy powyżej 50kwp pojawiają się przypadki iż systemy z racji nieodpowiedniego doświadczenia firmy prowadzącej temat, źle przygotowanej dokumentacji, na etapie odbiorów napotykają  problemy które powodują iż system może nie zostać przyłączony do sieci zasilając szereg tzw” systemów widmo”.  SOLEOS szczycie się statystyką na poziomie 100% przyłączonych systemów do sieci. Na etapie prowadzonych prac gwarantujemy Inwestorowi iż jego system będzie pracował zgodnie z oczekiwaniami.

 

 

 

Mity

 

  1. Długa stopa zwrotu z inwestycji „ to się nie opłata”.

Nic bardziej mylnego. Średnia stopa zwrotu systemu PV w biznesie oscyluje w zakresie 3-4 lat. Dodatkowo rosnące koszty energii elektrycznej tylko spotęgowały to zjawisko w szczytowych momentach doprowadzając do stopy zwrotu z inwestycji na poziomie nawet poniżej 2 lat!

 

  1. Konstrukcja dachu nie jest przygotowana na montaż ciężkich systemów fotowoltaicznych.

 

Odpowiedni dobór systemu montażowego to podstawa. W ciągu ostatnich 10 lat technologia montażu bardzo się zmieniła. W przypadku dachów o delikatnej konstrukcji dobiera się systemy niedociążane balastem. Najczęściej mówimy w takich sytuacjach o użyciu konstrukcji klejonych gdzie łączny ciężar konstrukcji wraz z modułem ogranicza się do 18kg/m2. W przypadku gdy nie ma takiej możliwości wybieramy jedną z konstrukcji inwazyjnych starając się w sposób optymalny ograniczać wagę całości. Każdorazowo cały projekt potwierdzony jest opinią konstruktorską.

 

  1. Konieczność ciągłego serwisowania

 

„Przezorny zawsze ubezpieczony”. Idąc w ślady tej dewizy wprowadziliśmy usługę serwisową dla naszych systemów jeżeli pojawia się takie zainteresowanie, natomiast w praktyce zdecydowana większość wykonanych przez nas systemów nie wymaga usługi serwisu i dzięki usłudze podglądu pracy systemu mamy możliwość wglądu w potencjalne błędy. Dodatkowo w celu podtrzymania nawet najdłuższych gwarancji na komponenty nie ma potrzeby wykonywania dodatkowych przeglądów.

System fotowoltaiczny po montażu staje się elementem układu elektrycznego w danym obiekcie, także podlega jedynie okresowym przeglądom które odbywają się w obiekcie zgodnie z przepisami prawa.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.