Witaj na blogu!

Porady ekspertów | Technologia | Finansowanie fotowoltaiki

 • Pomy ciepła – wszystko co musisz wiedzieć

  Pompy ciepła to urządzenia mające za zadanie podgrzewania wody użytkowej bądź ogrzania wody, a w upalne dni do chłodzenia domostwa. Urządzenia te wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku- na podobnej zasadzie funkcjonują lodówki bądź klimatyzatory. Zaletą tego typu rozwiązania jest z pewnością fakt, że pompa ciepła wytwarza kilka razy więcej ciepła, niż zużywa prądu.

 • Nabór do trzeciej edycji programu Mój Prąd rusza 1 lipca 2021

  „Mój Prąd” to program mający na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dlatego każda informacja dot. wznowienia naboru budzi niemałe zainteresowanie.

 • Czy panele fotowoltaiczne produkują prąd w pochmurne dni?

  W poprzednim tygodniu, w artykule na temat faktów i mitów dot. fotowoltaiki, udowodniliśmy, że w Polsce nasłonecznienie jest na wystarczającym poziomie, aby opłaciło się inwestować w fotowoltaikę. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii wpływu stanu pogody na wydajność fotowoltaiki.

 • Instalacja fotowoltaiczna – fakty i mity

  Panele fotowoltaiczne stają się obecnie coraz popularniejsze. Z czasem stały się one dostępne finansowo nie tylko dla biznesu, ale i dla prywatnych użytkowników. Z biegiem lat na temat instalacji fotowoltaicznych powstało wiele ciekawych mitów. Poniżej przygadamy się niektórym z nich.

 • Instalacja fotowoltaiczna dla domu – co musisz wiedzieć?

  Zastanawiasz się jak wybierać fotowoltaike do domu? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje.

 • Co powinieneś wiedzieć o opłacie mocowej?

  Opłata mocowa zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku, jest to kolejna zmiana, oprócz wzrostu cen prądu, związana ze zwiększeniem kosztów energii. Nowa opłata dotyczy zarówno gospodarstw domowych, jak i prowadzących działalność gospodarczą a jej wysokość będzie uzależniona od zużycia energii. Co musimy wiedzieć o nowej pozycji na rachunku za energię? W jaki sposób OZE wpływają na ograniczenie wydatków?

 • Paweł Trendel

  Czy inwestycja w OZE chroni tylko planetę? Czy też twoją kieszeń?

  Geotermia, energia wiatrowa czy fotowoltaika. OZE - odnawialne źródła energii, stają się coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami w naszym kraju. Czy to na prawdę opłacalne, czy może to tylko zwykła moda na ekologię, czy fotowoltaika to tylko wielkie farmy, czy też warto inwestować w mikroinstalacje i ile nam zostanie w kieszeni, jeśli wybierzemy OZE opowiada Paweł Trendel, dyrektor sprzedaży w firmie Soleos.

 • Instalacje fotowoltaiczne SOLEOS zasilają zrównoważony rozwój DPD

  Pierwsza instalacja fotowoltaiczna wykonana przez firmę SOLEOS zasila centralną sortownię firmy DPD w Rudzie Śląskiej. To pierwsza z kilku zaplanowanych realizacji, które powstaną w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu DrivingChangeTM całej DPDgroup. Do montażu modułów przedstawiciele DPD wybrali jedną z najdłużej istniejących firm na rynku OZE.

 • Ostatni dzwonek na uzyskanie dofinansowania z programu „MÓJ PRĄD” – co powinieneś wiedzieć?

  To ostatni moment na podjęcie decyzji o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej. Wnioski, co prawda, można składać do 18 grudnia, ale potrzebujesz czasu na wybór odpowiedniego Wykonawcy oraz realizację montażu. Co może Cię ominąć, jeżeli nie zdecydujesz się w tym momencie?

 • AKADEMIA SOLEOS z akredytacją Urzędu Dozoru Technicznego

  Nasze doświadczenie i wiedza zostały potwierdzone wydaniem certyfikatu akredytacji przez Urząd Dozoru Technicznego. AKADEMIA SOLEOS otrzymała status akredytowanego ośrodka szkoleniowego, który kształci przyszłych instalatorów systemów fotowoltaicznych.

 • Ile prądu jest w stanie wyprodukować elektrownia fotowoltaiczna w ciągu roku?

  Nowe źródła energii, które dają nam pewną niezależność, a do tego są ekologiczne, coraz częściej pojawiają się w Polskich domach. Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie na energię elektryczną stale rośnie, wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z fotowoltaiki.

 • Zalety montażu zestawu solarnego

  W dzisiejszym świecie energia elektryczna jest nam niezbędna do komfortowego funkcjonowania. Podczas jej pozyskiwania warto jednak brać pod uwagę różne czynniki. Najważniejszym z nich powinno być zawsze dobro naszej planety, Ziemi.

 • Systemy fotowoltaiczne idealne dla rolnictwa

  Panele fotowoltaiczne to innowacyjne instalacje, których działanie pozwala na przemianę energii pozyskanej z promieni słonecznych na energię elektryczną, która niejednokrotnie może zaspokoić potrzeby całego gospodarstwa.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.