
Pomy ciepła – wszystko co musisz wiedzieć
Pompy ciepła to urządzenia mające za zadanie podgrzewania wody użytkowej bądź ogrzania wody, a w upalne dni do chłodzenia domostwa. Urządzenia te wykorzystują energię cieplną pobraną z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku- na podobnej zasadzie funkcjonują lodówki bądź klimatyzatory. Zaletą tego typu rozwiązania jest z pewnością fakt, że pompa ciepła wytwarza kilka razy więcej ciepła, niż zużywa prądu.
Nabór do trzeciej edycji programu Mój Prąd rusza 1 lipca 2021
„Mój Prąd” to program mający na celu zwiększenie produkcji energii elektrycznej z mikroinstalacji fotowoltaicznych w Polsce. Z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, dlatego każda informacja dot. wznowienia naboru budzi niemałe zainteresowanie.
Czy panele fotowoltaiczne produkują prąd w pochmurne dni?
W poprzednim tygodniu, w artykule na temat faktów i mitów dot. fotowoltaiki, udowodniliśmy, że w Polsce nasłonecznienie jest na wystarczającym poziomie, aby opłaciło się inwestować w fotowoltaikę. Dziś przyjrzymy się bliżej kwestii wpływu stanu pogody na wydajność fotowoltaiki.
Instalacja fotowoltaiczna – fakty i mity
Panele fotowoltaiczne stają się obecnie coraz popularniejsze. Z czasem stały się one dostępne finansowo nie tylko dla biznesu, ale i dla prywatnych użytkowników. Z biegiem lat na temat instalacji fotowoltaicznych powstało wiele ciekawych mitów. Poniżej przygadamy się niektórym z nich.
Instalacja fotowoltaiczna dla domu – co musisz wiedzieć?
Zastanawiasz się jak wybierać fotowoltaike do domu? Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje.
Co powinieneś wiedzieć o opłacie mocowej?
Opłata mocowa zaczęła obowiązywać od 1 stycznia 2021 roku, jest to kolejna zmiana, oprócz wzrostu cen prądu, związana ze zwiększeniem kosztów energii. Nowa opłata dotyczy zarówno gospodarstw domowych, jak i prowadzących działalność gospodarczą a jej wysokość będzie uzależniona od zużycia energii. Co musimy wiedzieć o nowej pozycji na rachunku za energię? W jaki sposób OZE wpływają na ograniczenie wydatków?
Czy inwestycja w OZE chroni tylko planetę? Czy też twoją kieszeń?
Geotermia, energia wiatrowa czy fotowoltaika. OZE - odnawialne źródła energii, stają się coraz bardziej popularnymi rozwiązaniami w naszym kraju. Czy to na prawdę opłacalne, czy może to tylko zwykła moda na ekologię, czy fotowoltaika to tylko wielkie farmy, czy też warto inwestować w mikroinstalacje i ile nam zostanie w kieszeni, jeśli wybierzemy OZE opowiada Paweł Trendel, dyrektor sprzedaży w firmie Soleos.
Instalacje fotowoltaiczne SOLEOS zasilają zrównoważony rozwój DPD
Pierwsza instalacja fotowoltaiczna wykonana przez firmę SOLEOS zasila centralną sortownię firmy DPD w Rudzie Śląskiej. To pierwsza z kilku zaplanowanych realizacji, które powstaną w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu DrivingChangeTM całej DPDgroup. Do montażu modułów przedstawiciele DPD wybrali jedną z najdłużej istniejących firm na rynku OZE.
Ostatni dzwonek na uzyskanie dofinansowania z programu „MÓJ PRĄD” – co powinieneś wiedzieć?
To ostatni moment na podjęcie decyzji o wykonaniu instalacji fotowoltaicznej. Wnioski, co prawda, można składać do 18 grudnia, ale potrzebujesz czasu na wybór odpowiedniego Wykonawcy oraz realizację montażu. Co może Cię ominąć, jeżeli nie zdecydujesz się w tym momencie?
AKADEMIA SOLEOS z akredytacją Urzędu Dozoru Technicznego
Nasze doświadczenie i wiedza zostały potwierdzone wydaniem certyfikatu akredytacji przez Urząd Dozoru Technicznego. AKADEMIA SOLEOS otrzymała status akredytowanego ośrodka szkoleniowego, który kształci przyszłych instalatorów systemów fotowoltaicznych.
Ile prądu jest w stanie wyprodukować elektrownia fotowoltaiczna w ciągu roku?
Nowe źródła energii, które dają nam pewną niezależność, a do tego są ekologiczne, coraz częściej pojawiają się w Polskich domach. Biorąc pod uwagę, że zapotrzebowanie na energię elektryczną stale rośnie, wiele osób zdecydowało się na skorzystanie z fotowoltaiki.
Zalety montażu zestawu solarnego
W dzisiejszym świecie energia elektryczna jest nam niezbędna do komfortowego funkcjonowania. Podczas jej pozyskiwania warto jednak brać pod uwagę różne czynniki. Najważniejszym z nich powinno być zawsze dobro naszej planety, Ziemi.
Systemy fotowoltaiczne idealne dla rolnictwa
Panele fotowoltaiczne to innowacyjne instalacje, których działanie pozwala na przemianę energii pozyskanej z promieni słonecznych na energię elektryczną, która niejednokrotnie może zaspokoić potrzeby całego gospodarstwa.