Instalacje fotowoltaiczne SOLEOS zasilają zrównoważony rozwój DPD

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna wykonana przez firmę SOLEOS zasila centralną sortownię firmy DPD w Rudzie Śląskiej. To pierwsza z kilku zaplanowanych realizacji, które powstaną w ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu DrivingChangeTM całej DPDgroup. Do montażu modułów przedstawiciele DPD wybrali jedną z najdłużej istniejących firm na rynku OZE.

Pierwsza instalacja fotowoltaiczna od SOLEOS już zasila centralną sortownię firmy DPD, która mieści się w Rudzie Śląskiej, a w planach i przygotowaniu aktualnie znajdują się projekty dla kolejnych lokalizacji.

– Finalnie ten system został zamontowany przed ustalonym terminem, a po pierwszych dniach funkcjonowania widzimy, że produkcja energii elektrycznej jest na bardzo zadowalającym poziomie, co przełoży się na jeszcze niższą stopę zwrotu z inwestycji niż pierwotnie zakładaliśmy. – komentuje Artur Badowski – Dyrektor Centralnych Sortowni DPD.

Do wykonania instalacji fotowoltaicznych wybrano firmę o zasięgu ogólnopolskim, która jest jedną z najdłużej istniejących firm na rynku OZE – SOLEOS Sp. z o.o. . Wykonawca posiada na swoim koncie 14-letnie doświadczenie w tej branży i pracuje wyłącznie w oparciu własne i wewnętrznie wyszkolone ekipy instalatorskie. Za rozwiązania projektowe przygotowane dla DPD odpowiada dedykowany Dział Projektowy i Konsultanci Energetyczni tej firmy.

Po wykonaniu wstępnej ekspertyzy zarekomendowaliśmy rozwiązanie, które wykorzystuje tereny zielone wokół obiektu. Postanowiliśmy wykorzystać potencjał tkwiący w wolnej przestrzeni i odpowiedniej ekspozycji słonecznej. – komentuje Paweł Trendel, Sales Manager SOLEOS.

Instalacja modułów fotowoltaicznych wpisuje się w strategię społecznej odpowiedzialności biznesu DrivingChangeTM całej DPDgroup. DPD jako firma świadoma wpływu e-commerce na środowisko naturalne podejmuje także inne działania na rzecz ochrony klimatu i zmniejszania emisji CO2:

– Tych działań jest coraz więcej i cieszymy się, że jednym z wiodących projektów jest właśnie instalowanie źródeł czystej energii – dodaje Artur Badowski – Dyrektor Centralnych Sortowni DPD.

Kulisy realizacji można obejrzeć poniższym wideo:

 

 

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.