Zalety montażu zestawu solarnego

W dzisiejszym świecie energia elektryczna jest nam niezbędna do komfortowego funkcjonowania. Podczas jej pozyskiwania warto jednak brać pod uwagę różne czynniki. Najważniejszym z nich powinno być zawsze dobro naszej planety, Ziemi. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z zestawów solarnych, które pozwalają na wytwarzanie własnej, ekologicznej energii. Takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Poznaj niektóre z nich.

 

ZESTAW SOLARNY – ZALETY

Dzięki doskonałej konstrukcji proponowane przez nasza firmę, energia elektryczna może być produkowana niemal bez przerwy – także wtedy, gdy nie występują promienie słoneczne. Innowacyjny system wykazuje też wysoką bezawaryjność i bezobsługowość, a także wyróżnia się długim okresem wykorzystywania. Zestawy solarne przyczyniają się do dobrej kondycji środowiska, ponieważ nie powodują emisji dwutlenku węgla i innych zanieczyszczeń, a do tego zaliczamy je do źródeł energii odnawialnej. Te innowacyjne instalacje są także energooszczędne i pozwalają nam pozostać niezależnym od zewnętrznego dostawcy oraz od stale rosnących cen energii. Montowany na dachu kolektor dopasowuje się do wszystkich rodzajów powierzchni, podnosząc ogólną wartość budynku. Ogromną zaletą są także uproszczone formalności oraz dostępność dofinansowań, które pomogą nam na starcie.

 

ZALETY POSZCZEGÓLNYCH SYSTEMÓW

W zależności od tego, jaką opcję zestawu solarnego wybierzemy, możemy cieszyć się nieco innymi funkcjonalnościami. Pierwszy z dostępnych modeli to system On-grid, który pozwala przekazywać wytwarzaną energię bezpośrednio do sieci budynku. Jeśli ilość wytwarzanej energii jest większa, nadmiar przekazywany jest do sieci publicznej, przy czym w odpowiednim momencie możemy „odzyskać” potrzebną moc. Kolejny rozwiązanie to system On-grid z magazynem energii, którego rolę pełnią akumulatory żelowe lub tzw. LiFePO4. Ta metoda pozwala doskonale zagospodarować wytwarzaną energię. Ostatnia opcja to tzw. system Off-grid, inaczej nazywany autonomicznym lub wyspowym. Jego zastosowanie sprawdzi się przede wszystkim w domkach letniskowych, czy w wozach campingowych.

Wykorzystujemy pliki cookies, aby umożliwić użytkownikom jak najbardziej komfortowe korzystanie z naszej witryny. Używamy plików cookies także po to, aby wyświetlać treści reklamowe najbardziej odpowiadające Twoim potrzebom. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.